DOPRAVNÍ SITUACE

Vážení rodiče,

od pondělí 18. března 2024 do konce letních prázdnin bude z důvodů stavebních prací uzavřena Sokolská ulice mezi Malým divadlem a mostem pod Krajskou vědeckou knihovnou. Vjezd a výjezd z Frýdlantské do Sokolské bude uzavřen.

Uzávěra změní zásadně dopravu kolem školy.

Ulice Frýdlantská bude jednosměrná pouze od světelné křižovatky u radnice k bývalé bance ČSOB (dnes centrum Tulipán) ke křižovatce s Tovaryšským vrchem.

Dále směrem dolů podél školy bude ul. Frýdlantská vedena obousměrné se zákazem zastavení. Zastavit bude možné až na veřejných parkovištích pod Avicenou (ul. Pálkova).

Ulice Tovaryšský vrch bude vedena jednosměrně, ale opačně než doposud - tzn., že bude průjezdná od školy nahoru na Sokolské náměstí.

Pokud povezete děti do nebo ze školy, doporučujeme je vysadit na křižovatce Frýdlantská-Tovaryšský vrch a vyjíždět nahoru na Sokolské náměstí nebo využít ulici Heliova, která vede jednosměrně od Křížového kostela k ZUŠ - a pak použít výjezd Tovaryšským vrchem na Sokolské náměstí.

Vzhledem k tomu, že Sokolská ulice bude uzavřena, bude na Sokolském náměstí násobně větší provoz a je třeba počítat se zdržením.

Chcete-li se vyhnout ucpaným ulicím kolem budovy školy, vysaďte děti na parkovišti na Sokolském náměstí nebo na parkovišti u Maškovky.

Kolem školy mimo parkoviště prosím zastavujte pouze na výstup a nástup, jinak zvýšíte už tak přetíženou kapacitu propustnosti ulic v okolí školy.

Zvažte nezbytnost dopravy autem. Pokud přijedete, počítejte s větší pohybem dětí kolem školy, menší děti jsou vystaveny většímu riziku. Spoléháme na vaši trpělivost a vzájemnou ohleduplnost.

Děkuji a jsem s přátelským pozdravem

Tomáš Kolafa, ředitel školy

 

VÍCE INFORMACÍ  A PLÁNEK UZAVÍRKY NALEZNETE ZDE

https://www.liberec.cz/cz/obcan/aktuality/zpravy-z-mesta/od-pondeli-18-brezna-pokracuje-rekonstrukce-sokolske-ulice.html

 

Tradice Kvalita Porozumění