Zobáček

Zobáček – soubor zobcových fléten

Zobáček působí na Základní umělecké škole Liberec od školního roku 2010/11. Letos jsme tedy zahájili již sedmou sezónu. V současnosti má Zobáček dvacet pět členů, ve věku od sedmi do šestnácti let. Hrajeme na zobcové flétny sopránové, altové, tenorové, basové, někdy i sporaninovou. Oblíbili jsme si také využití dechových nástrojů, které již někteří členové ovládají (flétna, hoboj, klarinet, fagot). Hrajeme i s doprovodem klavíru či bicích nástrojů.

Studium zobcové flétny je specifické tím, že je buď hlavním studijním oborem, nebo obdobím přípravy hry na ostatní dechové nástroje. Z toho důvodu se členové v souboru budou vždy poměrně rychle obměňovat. Velmi nás však těší, že ačkoli někteří členové již na jiný dechový nástroj přestoupili, Zobáčku zůstávají věrní.

Repertoár Zobáčku je rozmanitý, věnujeme se jednak skladbám pro zobcové flétny, napsaným v období od středověku po současnost, velmi rádi ale také studujeme úpravy všemožných písní. které upravuje přímo pro Zobáček náš učitel Jiří Votrubec.

Hrou v souboru se učíme spolupráci mezi muzikanty, připravujeme se na hru ve větším orchestru, scházíme se pro radost a s radostí si třeba i zazpíváme.

V roce 2017 se chytáme vyrazit až do Estonska a Lotyšska na výměnný pobyt.

 

Členové souboru 2016 / 2017

SOPRÁNOVÉ FLÉTNY:

Jana Vestfálová, Adéla Šeflová, Andrea Plášilová, Barbora Hodačová, Lukáš Janda, Johana Podhorná, Jana Marková, Soňa Kmentová, Lenka Ranšová, Anna Vaňková, Jolana Závacká, Apolena Vladyková

ALTOVÉ FLÉTNY:

Jiří Vestfál, Anna Dohnalová, Kateřina Zamrzlová, Magdalena Podhorná, Žaneta Kuntová

TENOROVÉ FLÉTNY:

Michaela Pokorná, Amálie Musilová, Adéla Kaftanová, Vít Zábranský, Marek Frinta

BASOVÉ FLÉTNY:

Eduard Volf, Leona Jiráňová

JAKÉKOLI FLÉTNY:

Lada Vestfálová

 

Učitelé

Šárka Dušková, Jiří Votrubec

Pravidelné zkoušky

každé úterý v salonku ZUŠ (uč. č. 218) 15.40 – 17.15 hodin

Vystoupení

naleznete v KALENDÁŘI AKCÍ